Sıkca Sorulan Sorular

İnsanların gereksinimleri karşısında ofis ve ev eşyalarının bulunduğu konumdan yeni konumuna taşınmasına nakliyat denir.Nakliye hizmeti verenler, bu taşıma işleminin planlama ve uygulama gibi bütün aşamalardan sorumludur.

Her türlü taşınmalarda öğrenci de dahil herkese sunulabilen bir hizmettir.Nakliyat hizmetini herkes alabilir.

Taşımacılıkta fiyatlar genel olarak telefon yolu ile müşterilerin verdiği bilgilere göre ve alınacak hizmet çeşidine göre belirlenir.Bazı durumlarda eksper incelemesi yapılarak uygun bir fiyat oluşumu sağlanır.

Naklıyat hizmeti kategorilerine göre aşamaları deyişen bir hizmettir.Sitemizde hizmet sayfalarında ve her hizmetin çeşidine göre anlatımlarımız mevcuttur. Bu sayfalardan alınacak nakliyat hizmeti çeşitlerine göre hizmetler ve aşamaları anlatılmıştır.Detaylarını takip ederek okuyabilirsiniz

Modüler asansör bir tür kamyon üzerine montajı yapılarak bina yüzeyine kurularak eşyaların hızlı ve hasar görmeden indirilip, yüklenilmesini sağlayan bir tür cihazdır. Bu cihaz sayesinde yüksek katlardaki insanların taşınması daha kolay ve zahmetsiz olmuştur.Fiyat belirleme işlemi için gerekli detayları bilmemiz gerekmektedir. Bu detaylar binanın yapısı,cevresi,binanın ve yeni adresin konumu gereklidir.Bu detaylı bilgiler ögrenildiği takdirde asansörlü taşınma fiyatları belirlenir.

Her türlü zarar ve hasara karşı eşyaların sigortalanması durumunda sigortalama yapılan acenteden elinizdeki sigortalama kağıdı ile acenteye baş vurarak işlemlerin başlatarak hasarın karşılanması sağlanması başlamış olur.

Nakliye sektörü büyük bir sektör olduğundan dolayı kimse bir inceleme ve kontrol olmadığı için korsan nakliye firmaları doğmuştur.Bu firmalar bir firma ve şirket falan değildir. Bu firmalar düşük fiyatlarla taşıma yaparak piyasada çalışırlar.Tecrübesiz ve deneyimsiz kişiler ile derleme ve eşya ambalajlama yaparak olası bir çok maduriyete sebep veren kişilerdir. Bu kişiler sayesinde taşımacılık sektöründe bir çok sorunlar meydana gelmiştir.Hasarlardan dolayı bir çok şikayet ortamında mağdur insanlar boy göstermiştir.Bunlardan uzakdurulmalı ve köklü ve kaliteli bir nakliyat firması secilmesi gerekir.Paravan nakliyat firmaları ise komisyon karşılığı işi farklı kişilere belirli bir ücret karşılığında satan kişi ve firmalardır.

Eger sigortalı taşınma tercih edildiyse acenteden hasarın karşılanması sağlanabilir.Sigortasız taşınmada firma ile uzlaşı yoluna giderek bir orta yol bulunması sağlanmalıdır.

Ucuz taşımacılık yoktur,Kaliteli ve ekonomik taşımacılık vardır.Çünkü ucuz taşınmalarda hasar ve olası herşeyden müşteri sorumludur ve bu gibi durumlarda muhattap bulmanız ve daha tahmin edemeyeceginiz bir çok sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Ekonomik taşınmak için kesinlikle bizim gibi kaliteli ve güvenilir firmaları tercih edin ve böylesi zorlu ve zahmetli bir işte ucuza kacmak yerine ortak bir fiyatın belirlenmesi için doğru bilgiler vererek veya expertiz hizmeti talep ederek daha uygun fiyatın oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Önemli ziynet ve değerli gördüğü eşyaları kesinlikle önceden alıp veya yanlarında götürmelidir.Nasıl bir taşınma istediğini bizimle detaylı olarak paylaşmalıdır. Doğru bilgiler vererek bizleri yanıltmamalıdır.Taşınmanın yapılacagı adreste nakliyeciden başka kimsenin olmamasını sağlamalıdır. Ambalajlı taşınmayı her zaman tercih etmelidir. Bina yüksek ise ek olarak mödüler asansör hizmetide talep etmeli ve işin başında gerek kontol amaçlı beklemeli veya kontrol edildikten sonra ücret ödenmelidir.